0,00 ₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

0,00 ₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Kestane Balını Kimler Kullanamaz?

Kimler kullanamaz?

Kestane balı olmayanlar kullanamaz bir kere…

Önce Kestane balına bir şekilde ulaşılması lazım. Pahalı bir bal. Türkiye ortalaması 100-120-150 TL gibi fiyatlardan bir kilogram bal alınabiliyor.

Sonra gerçek, saf bir Kestane balı bulunmalı. Bu da oldukça zor. Güzel ülkemizin pek çok yerinde üretilemiyor. Üretilebilen yerlerde ise ya kır çiçekleriyle, ya da insan sağlığına zararlı bazı bitkilerle beraber üretilmesi de mümkün. Ayrıca Gürcistan’dan getirilmiş ve bal olmayan bir takım sıvıların da Kestane balı adı altında satılması da mümkün. Bundan da kaçınılması lazım… Zor işimiz.

Derken, Kocaeli Kestane balının analiz raporları imdadımıza yetişti. % 98 saflıkta bir bal olur mu? Oldu işte. Değirmendere, Halıdere ormanlarında üretildi 2016 ve 2017 yıllarında. Aslında çok uzun yıllardan beri bu bal üretiliyordu ama analizi bir türlü yapılamamıştı. Çünkü güzel ülkemizde bal analizi yaptırmak oldukça pahalı bir olay. Ama 2017 yılında bir yaptırdık, pir yaptırdık. % 98 kestane poleni barındıran, 900-1050 civarında prolini olan Kestane balı üretmeyi başarmışız ve haberimiz yokmuş. İşte o günden sonra yerimizde duramaz olduk. Bu derece kaliteli bir Kestane balını üretiyoruz ve bu baldan kimsenin haberi yok. Olmaz, olmamalı.

İşte bu andan itibaren Kocaeli Kestane Balını tanıtmaya başladık. Öncelikle web sitemizi faaliyete geçirdik. Kocaeli Kestane balını tanıtmaya bu şekilde başladık.

Gelelim konumuza… Kimler Kestane balını yiyemez?

Kestane balımızın şeker oranı öncelikle normal çiçek ballarına nazaran oldukça düşüktür. Bu nedenle biraz acı bir baldır. Acı bir tadı vardır. Kendine has özellikleri vardır. Kristalizasyon olayı çok geç gerçekleşir. Vücuda bir miktar alındığında şeker oranının çok fazla yükseltmez. Yani en azından çiçek balı kadar yükseltmez. Bu nedenle şeker hastası olan kişiler tarafından tüketilecek ise çok dikkatli olunmalıdır.

Ayrıca kanser rahatsızlığı olan kişiler tarafından da kullanılırken çok dikkatli olunmalıdır. Çünkü kanser hücreleri şeker hücrelerinden beslenirler ve Kestane balında az miktarda dahi olsa da şeker vb. bulunmaktadır.

Bunun haricinde kişiler tarafından bu güne kadar bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Yani Kocaeli bölgesinde üretilen Kestane balını tüketen kişilerde bu güne kadar herhangi bir olumsuz bulguya rastlanılmamıştır.

Yazıyı Paylaş!

Popüler Ürünlerimiz

İndirim!

Yaş Kestane Poleni - 100 Gram

5.00 out of 5
20,00 
İndirim!

Püren Balı

5.00 out of 5
50,00 

Related articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Son Yayımlanan Yazılar