0,00 ₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

0,00 ₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Kestane Balı Öksürük İçin Nasıl Kullanılır? Öksürüğe İyi Gelir Mi?

Kestane Balı Öksürüğü Keser Mi?

Hakiki kestane balının faydaları saymakla bitmez. Ama en önemlisi solunum yolları rahatsızlıklarının giderilmesinde faydalı olmasıdır. Balın zaten insan sağlığına faydası saymakla bitmez. Ama Kocaeli bölgesinde Samanlı dağlarında bulunan kestane ormanlarında üretilen yüksek antioksidan değerli adeta doğal antibiyotik olan Kestane balı gerek solunum sistemi rahatsızlıklarında, gerek soğuk algınlığında ve gerekse de astım ve bronşit gibi rahatsızlıklarında kullanılmaktadır. Ayrıca düzenli kullanım durumunda vücut hormonlarının düzenli çalışmaya başlamasıyla beraber insan sağlığına mükemmel etkisi görülmektedir.

Kestane çiçeği

Hiç bir bal Kestane balı ile boy ölçüşemez. Kestane balı biraz acımsı bir aroması bulunmasına rağmen düzenli kullanan kişilerde adeta bağımlılık yapmakta, bu kişiler bir daha başka bir bal tüketmemektedir.

Kestane balının özellikleri hakkında kısaca bilgi verelim.

Bir kere üretildiği andaki görünümünü yıllarca hiç bozmaz. Hemen hemen hiç kristalize olmaz. Siyaha çalan, bazen koyu yeşilimsi de olabilen, ama asıl rengi kırmızı olan bir baldır.

Kestane Balı Öksürük İçin Nasıl Kullanılır? Öksürüğe İyi Gelir Mi?

Kocaeli Kestane Balı çok yüksek antioksidan değere sahiptir.

Kocaeli Kestane Balı Yüksek diastaz değerine sahiptir. Diastaz değeri ortalama 25’li değerlerde çıkmaktadır. 33 diastaz değere ulaşılabildiği dönemler görülmüştür.

Çok düşük HMF değerine sahiptir. HMF genel olarak 2-4,5 civarında çıkmaktadır. Türkiye şartlarında 40 HMF altı değerler makul görülmektedir. 1,77 HMF çıktığı analizlere rastlanmıştır.

Genel olarak Prolin değeri 750-1000 arasında çıkmaktadır. 1150 Prolin çıktığı analizlere rastlanmıştır.

En önemlisi yapılan analizlerde % 98 civarında kestane polenine rastlanmaktadır. % 98 kestane poleni çıkması demek Kocaeli bölgesinde üretilen Kestane Ballarının ne ölçüde kestane balı olduğunu hem üreticiye, hem de tüketiciye göstermektedir. Bu konuda iddialı olan üreticilerimiz dünyanın en kaliteli kestane ballarını ürettiğini bilmektedir. Halkımızın teveccühü de bu yönde olmakta, her geçen gün Arıcılık mesleğine gönül veren üreticilerimizin sayıları artmakta, üretilen ürünler büyük bir ilgi ile halkımız ile buluşturulmaktadır.

Konumuza gelirsek, öksürük gibi rahatsızlıkları bulunan kişiler düzenli olarak kestane balı kullanmaları durumunda bu fayda görmektedirler. Ama öksürüğün vücutta bulunan herhangi bir rahatsızlıktan kaynaklanması durumunda bu durumun giderilmesi için hekim kontrolünde tedavi olunması gerekmektedir.

Kestane balının insan sağlığına takviye olarak kullanılan eşsiz bir gıda olduğu unutulmamalıdır.

Yazıyı Paylaş!

Popüler Ürünlerimiz

İndirim!

Yaş Kestane Poleni - 100 Gram

5.00 out of 5
20,00 
İndirim!

Püren Balı

5.00 out of 5
50,00 

Related articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Son Yayımlanan Yazılar