0,00 ₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

0,00 ₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Bal Grip ve Soğuk Algınlığına İyi Gelir Mi?

Bal Grip ve Soğuk Algınlığına İyi Gelir Mi?

Bal ilk çağdan günümüze insanoğlu tarafından tatlı bir besin kaynağı olarak kullanılmıştır.

Dünyanın hemen her bölgesinde bal arıları tarafından üretilen en sağlıklı gıda olan bal, özellikle vücut direncinin düştüğü zamanlarda daha bir özenle kullanılmaktadır.

Genel olarak çiçek ve çam balları her ne kadar vücut direncini bir miktar artırsa ve hastalıklara karşı direnç sağlasa da, özellikle Kestane Balının solunum yolu hastalıklarında, astım ve bronşit hastaları tarafından kullanıldığı bilinmektedir. İçinde bulunan bol miktarda demir, antioksidan özelliği ve vücut direncini önemli ölçüde artırması insana adeta nezle, soğuk algınlığı, grip gibi mevsimsel hastalıklar karşısında adeta bir zırh kazandırmaktadır.

Bizim size tavsiyemiz düzenli olarak her gün bir tatlı kaşığı kullanmanızdır. Marmara bölgesinin zengin kestane ormanlarında özenle üretilen Kocaeli Kestane Balı içinde deli bal yani komar ya da orman gülü çiçeği balı bulundurmadığından bir yaşından daha büyük kişiler tarafından biraz daha fazla tüketilmesinin henüz bir yan etkisine rastlanılmamıştır.

Yapılan analizler sonucunda Kestane Balı içinde normal ballardan çok daha az miktarda doğal, doğadan bal arıları tarafından getirilen şeker olduğu tespit edilmiştir. Kestane balının biraz acı, buruk bir tadının olmasının sebebi ise Kestane çiçek nektarı aromasının acı olmasıdır.

Yazıyı Paylaş!

Popüler Ürünlerimiz

İndirim!

Yaş Kestane Poleni - 100 Gram

5.00 out of 5
20,00 
İndirim!

Püren Balı

5.00 out of 5
50,00 

Related articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Son Yayımlanan Yazılar